Štípané palivové dřevo - Pardubice, Sezemice
Úvodní | Mulčovací kůra

.

Mulčovací kůra

Kromě palivového dřeva a dřevěných briket nabízíme ještě prodej a rozvoz mulčovací kůry.

Mulčovací kůra není určena jen pro okrasu záhonů či celé zahrady. Má i další funkce. Omezuje, a v některých případech přímo zamezuje, růstu plevele na záhonech a udržuje dostatečnou vlhkost v půdě. Díky tomu není potřeba tak často zalévat. Tím snížíte spotřebu vody, jejíž cena není dnes zanedbatelná, a ušetříte fůru vašeho času.

Borová mulčovací kůra

Borová mulčovací kůra (tj. z borovice) také napomáhá k mírnému okyselení půdy. To prospívá kyselomilným rostlinám (např. azalky, rododendrony, vřesy a většina okrasných jehličnanů i listnatých keřů).
Borová mulčovací kůra má světle hnědou barvu a oproti klasické smrkové mulčovací kůře je mastná a vydrží krásná po dobu až 3 let do dalšího přemulčování.

Modřínová mulčovací kůra

Modřínová mulčovací kůra má středně hnědou barvu s nádechem do červena. Je opět proti klasické smrkové mulčovací kůře mastná a také vydrží krásná po dobu až 3 let do dalšího přemulčování. Letos (2014) bohužel není na skladě.

Smrková mulčovací kůra

Smrková mulčovací kůra je nejlevnější zůsob mulčování. Díky absenci smůly je její rozklad rychlý, čímž je vhodná pro sezónní mulčování pod ovocné dřeviny a rostliny.

Skládka mulčovací kůry...

Doprava do 25 km za určitých podmínek opět zdarma!

Skládka mulčovací kůry...
.

přepne Klasické zobrazení