Štípané palivové dřevo - Pardubice, Sezemice
Úvodní | Štípané dřevo

.

PŘEDNOSTI topení palivovým dřevem

Dřevo na topení využívá čím dál tím víc lidí a tak v posledních letech zažívá dřevo jako palivo obrovský vzestup. Důvodem tohoto trendu jsou jak vzrůstající ceny za plyn a elektrickou energii, tak i zvýšený zájem o ochranu životního prostředí. Moderní technologie totiž zaručují jeho efektivní spalování, odpovídají přísným ekologickým požadavkům a současně nabízí slušný uživatelský komfort.

Důvody, proč topíme dřevem

Dřevo je nejlevnější palivo

Plyn a elektrická enegie v posledních letech neustále zdražují, proto se vyplatí přemýšlet o levném a ekologickém tepelném zdroji, kterým dřevo na topení skutečně je.

Palivové dřevo je v současné době jednoznačně nejlevnějším tepelným zdrojem - palivem!

Topení dřevem je ekologicky šetrné

Topení dřevem patří mezi ekologicky šetrné způsoby vytápění. Dřevo se řadí mezi obnovitelné zdroje a při jeho spalování neuniká do ovzduší takové množství škodlivých látek, jako např. při spalování uhlí v tepelných elektrárnách, ze kterých odebíráme elektrickou energii. Využítí palivového dřeva bereme jako dík každého z nás k zachování životního prostředí. Biomasa - je zdroj energií budoucnosti.

Nenáročné skladování a snadné zacházení

Při topení dřevem vzniká oproti ostatním palivům minimální odpad, který lze dále ještě využít i jako hnojení. Palivové dřevo se snáze a čistěji skladuje (zejména oproti uhlí). Také manipulace se dřevem je snažší a čistější. Skladování dřeva je celkem nenáročné, lze využít i našich prostor a dřevo nakupovat postupně.

Skládka dřeva...
.

přepne Klasické zobrazení