Štípané palivové dřevo - Pardubice, Sezemice
Úvodní | Dřevěné brikety

.

Dřevěné brikety válcové

Dřevěné brikety vyrábíme pouze z čistých pilin (min. 80% z tvrdého dřeva - dub, buk, ..., zbytek z měkkého). Jsou lisovány pod vysokým tlakem bez jakýchkoliv pojidel.

Můžete s nimi topit ve všech typech kotlů na dřevo, uhlí nebo v krbových kamnech. Největší účinnosti dosahují v kotlích na dřevoplyn.

Pro své vlastnosti jsou dřevěné brikety často označovány jako palivo budoucnosti.

Výhody dřevěných briket

Spalování, topení

Spalováním dřevěných briket vzniká malé množství kouře bez škodlivých plynů. V porovnání s uhlím nebo topným olejem neobsahují žádnou síru. Popel z těchto briket je vhodný jako hnojivo na zahrádky (obsahuje draslík).

Oheň rozděláme klasickým způsobem, s otevřeným přívodem vzduchu. Po rozhoření briket se přívod vzduchu přivře, zhruba po třiceti minutách přestávají dřevěné brikety hořet plamenem úplně, brikety pak vydrží žhnout ještě řadu hodin a vydávat potřebné teplo. Ve spalovacím prostoru při zatápění a přikládání nechávejte dostatek místa (zkuste nejprve 50% a vysledujte v praxi), protože dřevěné brikety při hoření zvětšují svůj objem!

V průměru jedna tuna kvalitních briket nahradí:
- 4-5 kubíků palivového dřeva
- 1,5 t hnědého uhlí
- 800-850 kg černého uhlí

Skladování

Dřevěné brikety by měly být skladovány v suchých prostorách; atmosférická vlhkost, chlad a mráz jim nevadí.

Parametry válcových dřevěných briket (předběžné)

Balení, odběr dřevěných briket

Dřevěné brikety jsou baleny po 10 kg.
Odběr je možný i po 10-tikilogramových balících bez stanovení minimálního množství (dopravu si zajišťujete sami, např. osobním automobilem podle jeho možného zatížení dle TP [cca 300 kg?]).

Odběr je možný také po paletách, kdy na jedné paletě je 100 balíků po 10 kg, tj. celkem 1 tuna dřevěných briket.

Doprava

Dopravu dřevěných brinket běžně nezajišťujeme. Pokud však bude jednorázový odběr minimálně 2000 kg (2 palety), jsme schopni zajistit dopravu dohodou.

.

přepne Klasické zobrazení